TEAM PASJABIEGANIA 2010-2015

Generic placeholder image

MICHAŁ BARTOSZAK

Michał Bartoszak - polski lekkoatleta - biegacz długodystansowy.Olimpijczyk z Aten (2004). Zawodnik UKS Biegus Wręczyca. Startował na wielu dystansach - od1500 m do maratonu. 6-krotny mistrz Polski w biegach na5000 m,3000 m z przeszkodami i w biegu przełajowym, halowy mistrz Polski na1500 m (1994).

Generic placeholder image

MARIKA POPOWICZ

Marika Popowicz - polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskichZawodniczka bydgoskiego Zawiszy jest czołową sprinterką kraju. Zdobywczyni licznych medali międzynarodowych zawodów w kategorii juniorów jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw Europy oraz rekordzistką Polski w biegu sztafetowym 4 X100 metrów.Międzynarodową karierę zaczynała w 2005 roku startując wówczas w mistrzostwach świata juniorów młodszych (6. miejsce w biegu na 200 metrów oraz 4. w sztafecie szwedzkiej) oraz w juniorskim czempionacie Starego Kontynentu (złoto w sztafecie 4 x 100 metrów). Podczas tych zawodów startowała także w biegach na 100 i 200 metrów. Znalazła się w składzie sztafety 4 x 100 metrów namistrzostwa świata w Osace (2007) jednak ostatecznie nie pojawiła się na bieżni. W biegu na 60 metrów odpadła w eliminacjach halowych mistrzostw świata w marcu 2010. Na mistrzostwach Europy wraz z Darią Korczyńską, Martą Jeschke i Weroniką Wedler zdobyła brązowy medal w biegu rozstawnym 4 X 100 metrów poprawiając 25-letnirekord Polski. Stawała także na najvvyższym stopniu podium halowych mistrzostw Polski seniorów. Wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw kraju młodzików,juniorów oraz młodzieżowców tak w hali jak i na stadionie. Wraz z klubową sztafetą Zawiszy Bydgoszcz także osiągała sukcesy na mistrzostwach Polski.

Generic placeholder image

ANNA JAKUBCZAK

Anna Jakubczak - polska lekkoatletka, biegaczka średniodystansowa.Finalistka Igrzysk Olimpijskich w Sydney (szósta na 1500 m) i z Aten (siódme miejsce na 1500 m). Czwarta zawodniczka ME w Budapeszcie 1998 oraz siódma w MS w 1999 i 2005, zwyciężczyni I ligi Pucharu Europy w 1998, druga w Superlidze PE w 1999- wszystkie te wyniki osiągnęła w biegu na 1500 m.Była też trzecia w Halowym Pucharze Europy na dystansie 800 m (2003). W1999 sklasyfikowana na 9. miejscu rankingu Trackand Field News w swej koronnej konkurencji. Reprezentowała Polskę również podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) - odpadła w eliminacjach biegu na 1500 m.Wielokrotna mistrzyni kraju na różnych dystansach.

Generic placeholder image

PIOTR SUCHENIA

Absolwent gdańskiej AWFiS, trener II klasy w LA. Od 1990 roku reprezentuje klub Flota Gdynia w BNO.W 2002 roku debiut w maratonie we Wrocławiu( 2:48:08).Organizator imprez biegowych w Gdyni, trener, maratończyk I trlathlonista. www.run-passlon.pl

Generic placeholder image

IRENEUSZ NIEWIAROWSKI

Ireneusz Niewiarowski, polski polityk, działacz samorządowy i społeczny, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, senator I, Vil i VIII kadencji. Do dziś przebiegł T5 maratonow(rekord życiowy 3:29:00) m. innymi w Nowym Jorku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Rzymie, Atenach, Pekinie, Lizbonie

Generic placeholder image

MARCIN LEWANDOWSKI

Marcin Lewandowski (ur. 13 czerwca 1987 w Szczecinie)-polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich. Reprezentuje klub WKS Zawisza Bydgoszcz. Absolwent wychowania fizycznego na niwersytecie Szczecińskim. Czterokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku dwa złota w biegu na 1500 m (Szczecin 2008 i Bielsko-Biała 2010) oraz złoto (Bydgoszcz 2011) i srebro (Poznań 2007) w biegu na 800 m. Stawał na podium juniorskich mistrzostw "kraju oraz mistrzostw Polski w biegach przełajowych.Lewandowski jest aktualnym rekordzistą Polski juniorów w biegu na 800 m (1:46)69 - 24 czerwca 2006, Szczecin)

Generic placeholder image

KRZYSZTOF KOSEDOWSKI

Krzysztof Kosedowski, polski bokser, medalista olimpijski z Moskwy. Do tej pory przebiegł 9 maratonów, (w tym Warszawa, Kraków, Los Angeles) rekord 3:35:21, półmaraton - rekord 1:36:29

Generic placeholder image

AGNIESZKA KANIEWSKA

ur. 29 października 1979 - biegaczka amatorka, swoją przygodę z maratonem rozpoczęła w roku 2010. Jest Przyjacielem Drużyny Szpiku i członkiem Klubu Biegacza Maniac w Poznaniu. Bieganie sprawiło, że odkryłam w sobie pasję, bez której nie umiałabym i nie chcę już teraz żyć. Każdego dnia odkrywam, że można pójść jeszcze dalej i zdobywać 'nowe'. Niemożliwe staje się możliwe - trzeba tylko bardzo kochać to, co się robi.

Generic placeholder image

ANNA PAWŁOWSKA-POJAWA

kobieta, która po 30-tce wstała zza biurka i poszła pobiegać. Jako nastolatka oglądała biegaczy w telewizji, a nad łóżkiem miała plakat Florence Griffith-Joyner. Sama jednak szybko nabrała dystansu i ciągle jeszcze nabiera szybkości. Poza bieganiem lubi jeszcze pisać o bieganiu. Jeśli przypadkiem akurat nie pracuje, to albo biega, albo szykuje nową notkę na błoga "Ania biega". Ma słabośćdo butów i... gadżetów. Biegowych oczywiście. Chociaż od czasu do czasu zakłada szpilki. W końcu jest kobietą w każdym calu. Tylko że - biega.

Generic placeholder image

JACEK DZIEKOŃSKI

Kiedyś szermierz, potem leniwiec, dziś zapalony biegacz przemierzający trasy biegowe od gór do morza, między Moskwą, a Malagą.Biega od 6 lat. Swoja biegową przygodę rozpoczął gdy stuknęła mu 50-tka. Szczególnie uwielbia starty, ich atmosfera go urzeka. Ma już w swojej kolekcji ponad 130 pamiątkowych medali. Ukończył 17 maratonów, w tym kilka poza granicami kraju: Praga, Berlin, Sztokholm, Helsinki i Barcelona. Poza bieganiem pracuje w "korporacji", a więc bieganiem odreagowuje codzienny stres.

Generic placeholder image

JACEK FEDOROWICZ

Generic placeholder image

TADEUSZ DZIEKOŃSKI

Generic placeholder image

HENRYK SZOST

Generic placeholder image

ARTUR KUJAWIŃSKI

Generic placeholder image

JAKUB LEGNIEWICZ

Generic placeholder image

BOGDAN BAREWSKI